atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Sopocki Klub Żeglarski powstał w 1983 roku z inicjatywy zawodników i członków sekcji windsurfingowej działającej przy klubie "Neptun" w Gdańsku. Klub jest zlokalizowany w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu w pasie nadmorskim pomiędzy sopockim molo a hotelem "Marina". Klub zrzesza ponad 120 członków, w tym ponad 40 osobową sekcję wyczynową. Władze klubu wybierane są co dwa lata podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo - Wyborczego, które jest najwyższą władzą klubu.

Od początku swego istnienia uprawiano tu wyłącznie żeglarstwo deskowe. Ta jedno sekcyjność okazała się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Żaden inny polski klub nie posiada tak licznej sekcji windsurfingu, żaden nie może się poszczycić tak licznymi i spektakularnymi sukcesami sportowymi w żeglarstwie deskowym. Pierwszym Mistrzem Polski był założyciel i wieloletni komandor SKŻ - Stefan Jopyk. Potem tradycje te z powodzeniem kontynuowali: Anna Gałecka, Anna Graczyk, Marzena Okońska, Roman Budziński, Piotr Olewiński, Przemysław Miarczyński, Przemysław Boleski, Miłosz Wójcik - zdobywając tytuły Mistrzów Polski w kategorii seniorów. Mistrzami juniorów byli: Anna Gałecka, Marta Kolanko, Artur Chruścik, Wojciech Cichowski, Bartłomiej Łapiński, Henryk Więcek, Piotr Olewiński, Jarosław Miarczyński, Przemysław Miarczyński, Jacek Frydrychowicz, Piotr Frydrychowicz, Maciej i Miłosz Wójcik, Marek Tarzyński.

Pierwszy medal Mistrzostw Świata zdobył dla klubu Jacek Frydrychowicz podczas rozgrywanych w Breście w 1994 roku Mistrzostw Świata Juniorów w klasie Aloha. Przemysław Miarczyński dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Świata juniorów w olimpijskiej klasie Mistral w latach 1995 i 1996 a Marzena Okońska tytuł akademickiej Mistrzyni Świata w 1996 roku. W sezonie 1998 Agnieszka Pomaska zdobyła 3 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w "olimpijskim Mistralu", w Akademickich Mistrzostwach Świata Marzena Okońska zajeła 2, a Anna Graczyk 3 miejsce. Przemkowi Miarczyńskiemu redakcja "Przeglądu Sportowego" przyznała w 1996 roku tytuł najlepszego polskiego juniora. Anna Gałecka i Przemysław Miarczyński zakwalifikowali nasz kraj podczas pierwszej światowej eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000. W 1998 roku Przemysław Miarczyński trzeci raz z rzędu ,a Anna Gałecka po raz pierwszy zostali wybrani Najlepszymi Sportowcami Sopotu. W sezonie 1999 zawodnicy SKŻ osiągnęli zdecydowanie najlepsze wyniki w histori klubu. Anna Gałecka i Przemysław Miarczyńki zdobywając 6 miejsca w Mistrzostwach Świata wygrali krajowe eliminacje i będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000 ( na igrzyskach zakwalifikowany kraj ma prawo do wystawienia tylko po jednym zawodniku w konkurencji ). Michał Kolka wygrał Mistrzostwa Świata do lat 14 a Jarosław Miarczyński zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Świata do lat 21. Ponadto zawodnicy SKŻ zdobyli ponad 40 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych i konkurencjach windsurfingowych.

Początek sezonu 2000 to kontynuacja sukcesów z lat poprzednich: w nowo ogloszonym rankingu światowym Przemek Miarczyński zajmuje 1 miejsce, Ania Graczyk zdobywa Akademickie Mistrzostwo Świata w klasie Mistral a Ania Gałecka 2 miejsce w regatach Penta Cup w Egipcie, a na rozgrywanych w Kadyksie Mistrzostwach Europy zajeła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal, co jest największym sukcesem w historii klubu. Konsekwentna praca z młodzieżą powoduje że klub może być spokojny o swoją przyszłość i na pewno usłyszymy o takich zawodnikach jak: Miłosz i Maks Wójcikowie, Michał Kolka. Marta Sobczak ,Marta Hlavaty czy Ola Pietrosiuk. W roku 1997 SKŻ zorganizował największe w historii polskiego żeglarstwa regaty windsurfingowe - Mistrzostwa Świata Juniorow i Masters w klasach: Mistral, Raceboard i Aloha. Brało w nich około 250 zawodników reprezentujących 19 państw. Regaty zakończyły się pełnym sukcesem organizacyjnym sopockich działaczy i wolontariuszy oraz polskich zawodników którzy zdobyli rekordową ilość medali. Dla SKŻ największym sukcesem sportowym było 2 miejsce Jacka Frydrychowicza w najsilniej obsadzonej i najbardziej prestiżowej klasie Mistral. Wspaniała atmosfera Mistrzostw, doskonała pogoda oraz atrakcje millenium Gdańska spowodowały to, że regaty te na trwale zapisały się w pamięci uczestników.

Na sukcesy SKŻ największy wpływ mają: doskonała atmosfera w klubie, jego położenie, bardzo dobre zaplecze socjalne, dobra praca szkoleniowa, pomoc rodziców i społeczna praca zarządu. Te czynniki spowodowały też, że w klubie pojawili się pierwsi sponsorzy: Żywiec, LPP , Fota, Malma, Awek, Fazer, Dr. Oetker, Jaansport, Reserved. W maju 2000 roku klub podpisał umowę sponsorską na mocy której sponsorem strategicznym została firma Hestia Insurance, a klub zmienił nazwę na SKŻ Hestia Sopot.

I jak najbardziej można przyjść zapisać się, wypożyczyć deskę i można sobie pożeglować lub poprosić, aby nauczyli.

steroids test kit