atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Sopot Wyścigi jest w miarę spokojną dzielnicą, niewiele się tu dzieje. Dominuje tu niska zabudowa z przewagą domów jednorodzinnych, kamienic i malowniczo rozciągającym się Hipodromem. Na powierzchni 40 ha nie tylko organizuje się wyścigi konne, to miejsce licznych festynów, wystaw i koncertów. W 1999 roku została tu odprawiona przez Papieża Jana Pawła II Msza Święta dla ponad 700 tys. wiernych. Na sopockich torach wyścigowych prowadzone są również zajęcia hipoterapeutyczne - rehabilitacja osób niepełnosprawnych przy udziale konia. Ciekawa lokalizacja oraz dobra komunikacja dodatkowo wpływają na ceny nieruchomości. Domy nie są tu tańsze niż w pozostałych dzielnicach kurortu a na ceny mieszkań ma wpływ największa rezerwa wolnego terenu pod nowe inwestycje. Jest tu parę lokali, klub nocny "Derby" oraz restauracja "Skarpowa". Oba lokale mieszczą się w parterowej części willi, z mieszkaniami na górze.

No i oczywiście działa tu klub "Ogniwo". Klub Sportowy "Ogniwo" dysponuje stadionem przy ulicy Jana z Kolna, tuż obok toru kolejowego. Było to drugie w Sopocie boisko, założone w 1932 roku. Zwykły plac, bez jakiegokolwiek zaplecza, przebudowano gruntownie w latach 1975-1976. Obecny klub pod nazwą Ogniwo Sopot został założony w 1966 roku przez dwóch entuzjastów sportu Mieczysław Opieka, Zbigniew Kulety. W latach 1979-1981 obiekt wzbogacił się o budynek administracyjno-gospodarczy i treningowy, który jednak pod presją powstałej wówczas "Solidarności" został przekazany przez wojewodę na ośrodek zdrowia.

"Ogniwo" ma największy dorobek spośród wszystkich wyczynowych klubów sportowych Sopotu. Swoje sukcesy "Ogniwo" zawdzięcza nieżyjącemu już trenerowi i zawodnikowi Edwardowi Hodurze, który doprowadził tutejszą drużynę do zdobycia pierwszego w jej karierze tytułu mistrza Polski. Toteż latem na stadionie klubowym rozgrywany jest turniej rugby zwany Memoriałem im. Edwarda Hodury. "Ogniwo" pracuje z dużą ok. 200-osobową grupą młodzieży. Na jego stadionie odbywają się mecze narodowej reprezentacji rugby. Przez ostatnie lata zmodernizowana część obiektu. W ramach "Ogniwa" funkcjonuje także I-ligowa drużyna brydża sportowego.

steroids test kit