atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Niewątpliwie zimową atrakcją Sopotu jest wyciąg narciarski położony na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, do którego dojdziemy ulicą Zeromskiego.

Łysa góra, która jest miejscem wyciągu narciarskiego o długości 286 metrów umożliwia nam zjazd z poziomu o wysokości 39 metrów. Łysa Góra wznosi się na 110 m n.p.m. jest niewątpliwie atrakcją turystyczną skąd rozciąga się daleki widok na zatokę gdańską i sam Gdańsk wraz z częścią Żuław Wiślanych. Niedaleko jest położona mała skocznia narciarska i atrakcyjne tereny leśne do uprawiania biegów narciarskim w okresie zimowym. Jak również niedaleko znajduje się tor saneczkowy, mający swój wylot prawie przy operze leśnej. Pierwszy tor saneczkowy otwarty w 1908 roku rozpoczynał się na wierzchołku Orlego Wzgórza, wiodący tuż w sąsiedztwie Opery Leśnej do dzisiaj niewiele się z niego zachowało. Natomiast otwarty drugi tor saneczkowy w 1912 zaczynający się na wzgórzu Trzech Gracji istnieje do dzisiaj, w 1991 został odremontowany. U podnóża góry jest zlokalizowana kawiarnia Sabat. Ulubione miejsce spacerów w ciągu całego sezonu.

Niektórzy sopocianie mówią o tym miejscu "nasze małe Zakopane". W istocie, nawet bardzo małe. Łysą Górą bowiem nazwano już po wojnie jedno z morenowych wzniesień. Jego południowy stok, opadający ku dolinie Siedlisko, z ulicami Żeromskiego i Abrahama, jest nie zalesiony, przez co stwarza dobre warunki do amatorskich zjazdów na nartach i sankach. W latach siedemdziesiątych władze miasta zadbały o wybudowanie tutaj wyciągu narciarskiego i co chyba nawet ważniejsze o oświetlenie zbocza, pozwala to zeń korzystać do późnych godzin wieczornych. W posadowionym u podnóża Łysej Góry barze można pokrzepić się jedzeniem, wypić coś gorącego. Dawniej bar nosił nazwę "Expresso". Obecnie, stosownie do miejsca, nazywa się "Sabat". Jest to jedyny sopocki lokal, dla którego określenie "sezon" oznacza zimę.

Wyciąg wraz z przyległościami podlega Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Niedaleko Łysej Góry znajdują się sopockie tory saneczkowe, zbudowane na początku XX wieku. Starszy, uruchomiony w 1908 roku miał długość 470 m, różnica poziomów wynosiła 56 m, co pozwalało saneczkarzom osiągać spore podówczas prędkości. Prowadził od szczytu sąsiadującego z Łysą Górą.

steroids test kit