atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Niektórzy sopocianie mówią o tym miejscu "nasze małe Zakopane". W istocie, nawet bardzo małe. Łysą Górą bowiem nazwano już po wojnie jedno z morenowych wzniesień o wysokości ok. 110 m n.p.m. Jego południowy stok, opadający ku dolinie Siedlisko, z ulicami Żeromskiego i Abrahama, jest nie zalesiony, przez co stwarza dobre warunki do amatorskich zjazdów na nartach i sankach. W latach siedemdziesiątych władze miasta zadbały o wybudowanie tutaj wyciągu narciarskiego i - co chyba nawet ważniejsze - o oświetlenie zbocza, pozwala to zeń korzystać do późnych godzin wieczornych. W posadowionym u podnóża Łysej Góry barze (czynny od 16.00 do 24.00) można pokrzepić się jedzeniem, wypić coś gorącego. Dawniej bar nosił nazwę "Expresso". Obecnie, stosownie do miejsca, nazywa się "Sabat". Jest to jedyny sopocki lokal, dla którego określenie "sezon" oznacza zimę. Wyciąg wraz z przyległościami podlega Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. W 1992 roku zajmująca 4 hektary całość została wydzierżawiona. Nowy gospodarz w 1996 roku gruntownie wyremontował budynek baru. Powiększona została sala konsumpcyjna, przygotowano nowe sanitariaty, przechowalnię bagażu oraz wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego.

ŁYSA GÓRA, Herberta 9. Ulubione miejsce sopockich narciarzy i saneczkarzy. Jedyne miejsce w Polsce gdzie jeżdżąc na nartach można podziwiać morze. U podnóża usytuowana jest kawiarnia, w której można wypocząć. Na stoku Łysej Góry (110 m n.p.m.) znajduje się wyciąg orczykowy długości 286 m. i trasa długości około 300 m, różnica poz. 39 m, łatwo, oświetlona, mała gastronomia. Szlaki turystyczne i sportowe - zimą wspaniałe trasy do uprawiania narciarstwo biegowego (długość 15 - 20 km). Dla turystów jest wypożyczalnia sprzętu

LODOWISKO, Kąpielisko Morskie Sopot - Administrator Chopina 10.
1 XII -1 II, I poniedziałek - sobota 15.00 - 20.00, niedziela 12.00 - 20.00. Lodowisko sezonowe na placu przy części lądowej sopockiego mola. Na miejscu możliwość wypożyczenia i naostrzenia łyżew.

steroids test kit