atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

W lipcu 2009 otwarto zrewitalizowany park Północny. Za ponad 7 milionów zł odnowiono 15 hektarów terenów parkowych od parkingu, aż do granicy z Gdynią. Zasadzono w nim 96 drzew, 3197 krzewów oraz byliny na powierzchni 2,5 hektara. Powstała tu pierwsza w Trójmieście dla rolkarzy specjalna ścieżka, to że się cieszy popularnością od samego początki widać po ilości korzystających już od pierwszego dnia. U góry na panoramie widać część północnej plaży bezpośrednio przylegającej do parku.

Odnowiony park to teraz raj dla rowerzystów, miłośników rolek i spacerowiczów. Czeka tam na nich 2,7 kilometra ścieżek - osobne dla rowerów, rolkarzy i pieszych. Uroku całości dopełniają stylizowane lampy, ławki i granitowe mozaiki. Przygotowana została też unikatowa interaktywna ścieżka edukacyjna m.in. po sopockich mokradłach. Zaprojektowana przez Sopocką Szkołę Wyższą pozwoli zarówno dzieciom, jak i dorosłym dowiedzieć się wszystkiego na temat fauny i flory parku, jak i poznać jego historię. Prace przeprowadzono w ramach specjalnego programu wojewódzkiego rozpisanego na lata 2007-2013.

Park kuracyjny w okolicy Grand Hotelu powstał już w 1 poł. XIX w., od tego czasu kilkukrotnie przekształcany, swoje nowe oblicze zyskał w 2009 roku. Jego wartością są cenne przyrodniczo obszary, ciekawe założenie oraz możliwość aktywnego spędzania czasu.

Park Północny w Sopocie rozciąga się w kierunku granicy z Gdynią, a nazwę swoją zawdzięcza lokalizacji względem molo. Pierwotne założenie parkowe powstało już w 1 poł. XIX wieku, za czasów założyciela uzdrowiska Sopot – Jana Jerzego Haffnera. Na początku XX wieku, staraniem Towarzystwa Upiększania Sopotu, przekształcono go w nadmorski park o powierzchni około 25 ha. Park składa się z dwóch części o zróżnicowanym charakterze: klasycznego parku kuracyjnego w okolicy Grand Hotelu (część starsza) oraz podmiejskiego lasku (część młodsza). Ścieżkę edukacyjną wytyczono w młodszej części parku o powierzchni około 15 ha – bardziej dzikiej, a przez to zróżnicowanej przyrodniczo

steroids test kit