atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Ślady pierwszych karczm w Sopocie sięgają średniowiecza. Słowo restauracja przywędrowało do Sopotu dopiero w XIX wieku, kiedy następuje rozwój kąpieliska po osiedleniu się tutaj lekarza armii napoleońskiej Jean Haffnera. Przy ulicy Conrada 5 możemy popatrzeć na miejsce gdzie stała na początku XX wieku restauracja Kaiserböbe. Najbardziej znaną restauracją jest restauracja w Grand Hotelu, uważana przez wiele lat jako najbardziej ekskluzywna i najstarsza w Sopocie. Niełatwe mają zadanie sopockie restauracje, aby się uporać z dwoma milionami turystów każdego roku, no i oczywiście obsłużyć samych sopocian. W lato to dopiero zaczyna się pogoń za stolikiem, wszędzie mają prawie komplet, czasami bez wcześniejszej rezerwacji nie możemy liczyć na dobry obiad i pozostaje się pocieszyć pizzą czy zapiekanką w jednym z licznych ogródków. No i oczywiście jak zaczynamy się rozglądać za restauracją każdy zaczyna od Monciaka. Po obu stronach Monciaka tętni życiem w niezliczonych barach, pubach i oczywiście restauracjach. Ma on jednak swoje znaczenie nie tylko dla turystów. Jest ulubionym miejscem spotkań i spacerów mieszkańców miasta. Poza tym jest to modna ulica, gdzie należy bywać. Tutaj można usłyszeć najnowsze plotki, zobaczyć wędrowne teatry, prace portrecistów, tutaj panie mogą pokazać nową kreację.

HARNAŚ. Kuchnia góralska. Szef kuchni poleca: rydze z patelni, pieczeń z muflona w warzywach, pieczeń z jelenia w sosie myśliwskim.

IMAGE. Szef kuchni poleca: pepper stek, krewetki na skwiercząco, truskawki z pieca.

KARCZMA POLSKA "ZAGRODA" Szef kuchni poleca: zupy, dania mięsne, dania rybne, dania mączne, desery, napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

MARYLA HOTEL. Restauracja w hotelu. Szef kuchni poleco: Chateoubriande - polędwica z sosem bernez, barszcz z kołdunami własnej roboty, kaczka po staropolsku.

LULA NOVA. Szef kuchni poleca: pierogi ruskie, z łososiem, ze szpinakiem, z mięsem oraz wiele innych dań.

HIPODROM. Kuchnia międzynarodowa. Restauracja na terenie Hipodromu. Szef kuchni poleco: polędwica w sosie kurkowym, żeberka w miodzie.

KARCZMA "IRENA" Restauracjo staropolska. Szef kuchni poleca: szynka z dzika pieczona z gruszką i borówkami, naleśniki ze szpinakiem zapiekane z serem.

KOLIBA. Kuchnia góralska. Szef kuchni poleca: przysmak bacy, szaszłyki drobiowe i wieprzowe, ryby prosto z patelni.

META. Kuchnia międzynarodowa. Restauracja na terenie stadionu SKLA. Szef kuchni poleca: dorsz po diabelsku, 40 rodzajów naleśników, pizza.

OPERA HOTEL. Restauracja w hotelu. Szef kuchni poleca: Carpacio z łososia z czarnym kawiorem Bieuga i cytrynowym winegret, zupa cebulowa z grzankq.

PARASOLKA. Szef kuchni poleca: naleśniki z mięsem i warzywami oraz serem i sosem czosnkowym, filet z indyka pod szpinakiem.

PIEROGARNIA "SZOPA". Kuchnia polska. Szef kuchni poleca: żur staropolski, 14 rodzajów pysznych pierogów domowych, naleśniki z twarogiem.

PINOKIO. Restauracja włoska. Szef kuchni poleca: skwierczące krewetki z czosnkiem, polędwico peper verde, 40 rodzajów Pizzy Super.

RUCOLA. Restauracjo w Muzeum Sopotu. Szef kuchni poleca: zupa krem z łososia uświetniony szyjkami rakowymi, stek Claaszena w otoczeniu rydzów.

PINEDA DEL MAR. Restauracja hiszpańska. Szef kuchni poleca: owoce morza, tapas, ryby, dania mięsne, tortilla, paella.

PIZZA OLIMP Restauracja - pizzeria. Szef kuchni poleca: pizza Parma, pizza Frutti Di Mare, burbon chicken, burbon stek, Capelletti Chicken.

POD STRZECHA. Restauracja staropolska. Szef kuchni poleca: żurek staropolski, kołduny litewskie w barszczu, golonka duszona, kaczka pieczona z jabłkami.

No i oczywiście nie sposób opisać każdej restauracji, poza paroma wybranymi. Każda jest związana z tradycją Sopotu, najciekawszymi wydarzeniami i goszczeniem ciekawych znanych ludzi. Często tu się omawia sprawy decydujące o przyszłej polityce kraju, w końcu to miasto gdzie mieszka Donald Tusk i omawia interesy.

steroids test kit