atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Historia Sopockich pensjonatów wiąże się z początkiem Sopotu jako uzdrowiska w 19-tym wieku. Jednym z najstarszych pensjonatów zachowanych do dzisiaj to Willa Sedan, jej historia sięga 1881 roku, kiedy to prawdopodobnie obiekt funkcjonował już jako pensjonat. Willę Sedan zaznaczono i opisano na planie Sopotu załączonym do przewodnika turystycznego Elizy Puttner, wydanego w 1887 roku. Od tej pory jest ona wymieniana wśród sopockich pensjonatów niemal corocznie, w ponad dwudziestu przewodnikach, informatorach i księgach adresowych opublikowanych pod koniec pierwszej wojny światowej. Warto wspomnieć, że w trzech kolejnych wydaniach warszawskiego "Informatora dla gości kąpielowych na Pojezierzu Kaszubskim" z lat 1911-1914 Villa Sedan jest wymieniana wśród czternastu "polskich pensjonatów w Sopocie".

Większość sopockich pensjonatów ma za sobą prawie stu letnią historię. Maryla, obiekt kiedyś należał do niemieckiego następcy tronu teraz w roli pensjonatu z 33 miejscami, w tym 1 pokój jednoosobowy, 16 pokoi dwuosobowych. Pensjonat Irena posiada 38 miejsc w zabytkowym budynku, w tym 3 pokoje jednoosobowe, 6 pokoi dwuosobowych, 5 pokoi trzyosobowych, 2 pokoje czteroosobowe. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienki i telewizję, na miejscu restauracja. Pensjonat Wanda, modernistyczna willa przy nadmorskiej promenadzie posiadająca 46 miejsc. Pensjonat Zatoka otwarty po raz pierwszy po pierwszej wojnie światowej, posiada 75 miejsc. Jeżeli chcemy się cofnąć w lata 20te, XX wieku to jeden z Sopockich pensjonatów może być idealnym miejscem.

Oczywiście w lato w pełni sezonu może być kłopot ze znalezieniem miejsca, większość obiektów ma już rezerwacje na kilka miesięcy z góry, ale po sezonie nie ma nic lepszego jak przyjechać wcześniej rano do Sopotu i przespacerować się po pensjonatach i wybrać sobie, co nam najbardziej odpowiada.

steroids test kit