atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Sopot jako miasto turystyczne ma szeroko rozbudowaną bazę hotelarską, która zaczęła się rozrastać pod koniec XIX wieku, powstały sławne i nowoczesne hotele E. Eissenhardta i Hugona Werminghoffa (1897), dzisiaj już nieistniejące.

W 1927 powstał najbardziej sławny sopocki hotel Grand Hotel, którego to nazwa często kojarzy się wielu z Sopotem i nikomu nie przyszło do głowy zmieniać jego nazwę przez prawie 80 lat. Ostatnio jego nazwa została zmieniona na Sofitel Grand Sopot , tak samo jak by zmienić nazwę najbardziej znanej i popularnej ulicy w Sopocie " Monte Cassino".

Większość sopockich hoteli jest usadowiona wzdłuż brzegu zatoki gdańskiej lub w jej bliskim sąsiedztwie, tylko nieliczne hotele usadowiły się w głębi miasta. Sopot staje się coraz droższym miastem, nic dziwnego, że powstaje tu coraz więcej drogich hoteli. Jak również nie brak miejsc hotelowych gdzie się można przespać w miarę tanio. Nie brakuje też prywatnych kwater, w dostępnych cenach, tym niemniej trzeba się liczyć z tym, że musimy wynająć pokój przynajmniej na parę dni.

Lata 90-te XX wieku po upadku komunizmu są okresem budowy paru nowoczesnych hoteli w Sopocie. Nie wielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, że wszystkie hotele stoją prawie puste po sezonie (w lato też mało, kto ma pełną obsadę gości) i wystarczy zostawić bagaż na poczekalni kolejowej i spokojnie przespacerować się po całym Sopocie, aby wybrać sobie najciekawszy hotel. Nie mówiąc już o prywatnych pokojach gdzie nie tylko cena jest o połowę niższa od najtańszych hoteli, ale prywatni właściciele potrafią czasami zapewnić większy komfort.

Ceny pobytu ksztatują się na poziomie: (ceny orientacyjne tylko)

1) klasa ekonomiczna I - dwu, trzy, cztero i wieloosobowe pokoje - 280-360 PLN
2) klasa ekonomiczna II - dwu, trzy, czteroosobowe pokoje - 360-520 PLN
3) klasa standard - dwu i trzyosobowe pokoje w dwugwiazdkowych hotelach - 520-680 PLN
4) klasa pierwsza - jedno, dwuosobowe pokoje w trzy gwiazdkowych hotelach - 680-2.480 PLN

Istnieją też tanie hotele w Sopocie, do jednego z najtańszych hoteli sopockich należy hotel "Chemik" z 88 miejscami, gdzie za jedną osobę zapłacimy około 100 zł. W lato są czynne akademiki studenckie z bardzo tanimi pokojami.

steroids test kit