atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Na promenadzie Sopotu pojawiły się u schyłku XIX wieku eleganckie panie w długich białych sukienkach i sportowych kapeluszach na głowach, panowie w białych spodniach i pulowerach, mający w rękach rakiety. Zwiastowali oni czas tenisa.

Pierwsze korty w Sopocie wybudowano w maju 1897 roku na plantach uroczyska ciągnącego się na północ od Domu Zdrojowego. Później korty powstały po drugiej stronie ulicy Nordstrasse, obecnej Powstańców Warszawy. Podniesienie poziomu tenisa z gry towarzyskiej do dyscypliny sportowej było już zasługą klubu tenisowego. Tam też wiosną 1900 roku powstał Zopotter Lawn - klub tenisowy, który wkrótce wybudował sobie siedzibę przy Annestrasse, dzisiejszej ulicy Ceynowy. Przed I wojną światową klub dysponował dziesięcioma kortami, przed II wojną - dziewiętnastoma.

Po wojnie, już w pierwszych dniach maja 1945 roku, toczyły się gry na kortach centralnych, tuż przy zdewastowanym przez sowieckich żołnierzy budynku ZTK. Jednocześnie trwała restauracja dalszych kortów. W ich odbudowie uczestniczyli m.in. późniejsi twórcy powojennego klubu - Zawisza Duszyński i Jan Morawiec, Stanisław Niesłuchowski, Władysław Giedroyć, Stefan i Jan Kornelukowie oraz inni. W czerwcu powstała w Sopocie sekcja tenisowa w utworzonym Miejskim Klubie Sportowym "Odwet". Jej prezesem wybrano dr Edwarda Dreschera.

Latem 1945 roku z okazji "Dni Morza" zorganizowano turniej, w którym wzięło udział wielu znanych polskich tenisistów - Jadwiga Jędrzejowska, Helena Szeraucówna, Włodzimierz Olejnisz, Witold Horain.

W następnym roku, sopocki MKS przyjmuje nazwę "Ogniwo" i nazwę tę przejmuje automatycznie sekcja tenisowa, pracująca wkrótce jako samodzielny klub. W 1957 roku otrzymuje ostateczną nazwę - SOPOCKI KLUB TENISOWY - która funkcjonuje do dziś.

Z roku na rok rosło też znaczenie klubu, jako organizatora tenisowych zawodów o najwyższej randze. Na kortach SKT rozgrywane są doroczne turnieje międzynarodowe z udziałem najlepszych tenisistów Europy Środkowej, m.in.: Javoskyego, Tiriaca, Szigettiego.

Sopocki Klub Tenisowy, od kilkudziesięciu lat jest organizatorem także swoich własnych turniejów: Międzynarodowego Turnieju Weteranów, Światowego Turnieju Polonii, Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tenisie Kobiet PZU Życie, Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tenisie Mężczyzn WARTA CUP, prestiżowego turnieju Prokom Polish Open. Klub rozwija się. Tu powstała Sopocka Akademia Tenisowa. I jest to kolejny znaczący krok w historii SKT, jak również w dziejach Sopotu.

steroids test kit