atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Sopocki Klub Żeglarski powstał w 1983 roku z inicjatywy zawodników i członków sekcji windsurfingowej działającej przy klubie "Neptun" w Gdańsku. Klub jest zlokalizowany w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu w pasie nadmorskim pomiędzy sopockim molo a hotelem "Marina".

Uznawany za jeden z dwóch czołowych klubów żeglarskich w Polsce w dziedzinie windsurfingu, a jednocześnie polska wizytówka tego sportu w świecie. Uprawiaj się tu typowe żeglarstwo regatowe w klasie Mistral, czyli na klasycznej tzw. długiej desce, stanowiące dyscyplinę olimpijską. Baza klubowa mieści się tuż przy plaży (ulica Bitwy pod Płowcami 67), na terenie, gdzie w przyszłości ma powstać sopocka marina. Tutejsze pole namiotowe z zapleczem sanitarnym klubu jest najtańsze w Sopocie. SKŻ prowadzi całoroczne trzystopniowe szkolenie dla młodzieży klubowej, a w sezonie także szkółkę windsurfingu dla amatorów. Zainteresowani mogą tu pobierać nauki u byłych olimpijczyków.

Tradycyjnymi imprezami organizowanymi przez SKŻ są: Puchar Prezydenta Sopotu oraz Puchar Bałtyku, rozgrywany w lipcu, pomyślany jako międzynarodowe regaty integrujące żeglarzy bałtyckich. W 1997 roku klubowi przypadło w udziale przygotowanie Mistrzostw Świata Juniorów w klasie Mistral. Prócz imprez wyczynowych klub urządza również zawody dla osób uprawiających windsurfing amatorsko. Sporty wodne w sopockim kurorcie od dawna cieszą się popularnością. Już w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku i w okresie międzywojennym istniał tu klub żeglarski "Code Wind" - Danziger-Zoppoter Yacht-Club. Obecnie tradycję kontynuuje Sopocki Klub Żeglarski.

I jak najbardziej można przyjść zapisać się, wypożyczyć deskę i można sobie pożeglować lub poprosić, aby nauczyli.

steroids test kit