atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Najwięcej kawiarni spotkamy po obu stronach Monciaka, swoją różnorodnością mają coś do zaoferowania nawet dla najbardziej wybrednego turysty. Jedną z pierwszych kawiarni, jakie spotkamy wysiadając z dworca jest kawiarnia Kinski, mieszczącą się w wybudowanym w 1898 roku budynku gdzie urodził się aktor Klaus Kinski, widać tam też pamiątkową tablice. Prosto z Paryża przywędrowały też do Sopotu zimowe ogródki z gorącymi parasolami, którym niestraszna nawet śnieżyca. Pierwszy taki ogródek w Trójmieście, z którego można korzystać nawet zimą, otworzył sopocki Spatif. Trudno nie zgodzić się ze słowami Agnieszki, Osieckiej, że: "Gdynia daje poczucie siły, Gdańsk tradycji, a w Sopocie możesz sobie o wszystkim zapomnieć". Magia Sopotu działa i kto raz tu przyjechał długo nie zapomni o spędzonym tu czasie. To właśnie te kawiarenki, dzięki którym życie tętni na Moniaku do późnych godzin nocnych, nawet o trzeciej nad ranę w lato trudno jest tu znaleźć wolne miejsce. Każda ma coś specyficznego do zaoferowania i posiedziawszy w jednej, trudno się nie oprzeć znowu pokusie, aby jeszcze gdzieś nie przysiąść i spróbować, co mam dobrego podadzą tym razem.

"KAWIARNIA U HRABIEGO". Kawiarenka z ogrodem w zabytkowym dworku. Wnętrze zdobią prace sopockich artystów. Niedrogo, przytulnie, żywy kot do głaskania i gazety do czytania. Słodkie przysmaki: domowe ciasta, desery lodowe, dodatki do herbat, gorąca czekolada Wedlowsko do picia.

VANILLA CAFÉ. Nastrojowy lokal w bardzo ciepłych kolorach, kameralny i przytulny. Słodkie przysmaki: ciasta (pascha, semiczek, boston, tiramisu), kawy.

CAFE ART DECO, Zatrzymane w czasie miejsce - z kominkiem, sentymentalnymi fotografiami, babcinymi fotelami - romantycznie i mistycznie. Słodkie przysmaki: pasha, jabłecznik z bitą śmietaną i cynamonem, herbaty - 35 rodzajów i kawy - 20 rodzajów.

CAFE NESCAFE. Slodkie przysmaki: torty, tarty, torciki, tosca, serniki, szrlotka, babeczka kajmakowa, rogal croissant.

GALERIA 3 GRACJE. W kawiarni "3 Gracje" można napić się aromatycznej i wysoce szlachetnej, liściastej herbaty z wielu zakątków świata, kawy parzonej w klasycznej Elektrze i prawdziwej czekolady. W Galerii wystawia się i sprzedaje prace malarskie, rzeźby.

PATISERIA. Styl cukierni wiedeńskiej, lekko stylizowana na secesję. Słodkie przysmaki: torty, ciasto, kawa, herbata. Torty i ciasta na zamówienie, możliwość dostarczenia ciast pod wskazany adres.

MILANO DE MARCO. Legendarna lodziarnia z tradycją najlepszych lodów w Trójmieście.

COFFEE TASTE. Nowoczesny wystój, dobra kawa.

CAFFE VERGNANO 1882. Przytulne wnętrze, doskonała kawa, dobre wino, drinki.

CUKIERNIA WIEDEŃSKA. Styl cukierni wiedeńskiej, lekko stylizowana na secesję. Słodkie przysmaki: torty, ciasta, pieczywo, kawa, herbata, soki, koktajle, napoje, lody.

CUKIERNIA "RYDELEK" Latem lokal klimatyzowany. Słodkie przysmaki: sprzedaż i produkcja wyrobów ciastkarskich, piekarniczych, pasztecików, galanterii słodkiej, sprzedaż lodów, napojów chłodzących, kawy, herbaty.

Opisywanie każdego lokalu jak zabytku mija się z sensem, w lokalu sopockim zawsze tętni życiem, atmosfera się zmienia czasami z godziny na godzinę. To, co wywozimy z Sopotu to nie pojedynczy lokal, którego nazwy zresztą prawie nigdy nikt nie pamięta, a Sopocką atmosferę i te słodkie dziewczyny, co nam podawały równie słodkie ciastko w niejednym miejscu.

steroids test kit