atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Sopot szokuje swoją różnorodnością licznych zakładów gastronomicznych w końcu wyżywienie tak licznej rzeszy turystów, gdzie statystycznie na jednego sopocianina przypada 50 turystów rocznie nie jest taką łatwo sprawą. Pierwszym nowoczesnym budynkiem tego typu był "Bar Przystań", przez wiele lat szokował swoją nowoczesnością, szarych obywateli wychowanych na obskurnych barach okresu komunizmu gdzie na rynku bezkonkurencyjnie panowała firma "Społem". Z czasem nowych obiektów zaczynało przybywać, znikały powoli drewniane baraki przy plaży i powstawały nowoczesne obiekty. W tej chwili można zaobserwował pewne nasycenie tymi obiektami i zaczyna występować niekorzystne zjawisko zabudowywania i grodzenia plaży, która zawsze była własnością publiczną. Powoli mijają lata, kiedy można się było zrelaksować spacerem po dzikiej plaży, środowiskiem nieskażonym cywilizacją tym, co ciągnęło wielu turystów do Sopotu. Powoli obraz Sopockiej plaży ulega przeobrażeniu, czymś, czego nie widzieliśmy przez 200 lat, od kiedy zaczynał się kształtować Sopot jako kąpielisko.

Ślady dawnych karczm i gospód w Sopocie sięgają średniowiecza. Idąc ulicą 23 Marca w kierunku sanatorium leśnik napotkamy na pozostałości po gospodzie Grosser Stern, która istniała do początków XX wieku. Jedna z najstarszych znanych karczm w Sopocie mieściła się przy AL. Niepodległości 801 od średniowiecza.Widoczny tu obecnie budynek wzniesiono około połowy XVIII w. po spaleniu poprzedniego w 1734 r. przez wojska rosyjskie i saskie. Obok budynku piwnica z XVII lub XVIII w. nad która wznosiła się druga część rozebranej w połowie karczmy.

PRZYSTAŃ BAR Al. Wojska Polskiego 11 Restauracja rybna przy przystani rybackiej. Szef kuchni poleca: zupa rybaka, szaszłyk i tatar z łososia, ryby pieczone metodą beztłuszczową.
SOPOTEK Boh. Monte Cassino 11 Restauracja, bar. Szef kuchni poleca: placek cygański, pierożki ruskie, schabowy po polsku, żurek staropolski, sznycel wiedeński.
STATION BAR Dworcowa 7. Restauracja - bar szybkiej obsługi. Szef kuchni poleca: pizza, zapiekanki, zupy, tradycyjne dania obiadowe.
STEFANKA BAR Boh. Monte Cassino 41. Restauracja polska. Szef kuchni poleca: zestawy obiadowe, pizza, zupy, naleśniki francuskie, makarony, zapiekanki.
TAWERNA RYBAKI. Al. Wojska Polskiego 26. Restauracjo rybna.
Szef kuchni poleca: kartoflanka z łososiem a la Hans Castord, śledź po żydowsku, fladra z patelni.
TELEPIZZA - POLSKA Al. Niepodległości 702. (+ 48 58) 555 03 00, 555 02 09,
HARNAŚ Moniuszki 9. Kuchnia góralska. Szef kuchni poleca: rydze z patelni, pieczeń z muflona w warzywach, pieczeń z jelenia w sosie myśliwskim.
KARCZMA "IRENA" Chopina 36. Restauracja staropolska Szef kuchni poleca: szynka z dzika pieczona z gruszką i borówkami, naleśniki ze szpinakiem zapiekane z serem.
KOLIBA Powstańców Warszawy 90. Kuchnia góralska. Szef kuchni poleca: przysmak bacy, szaszłyki drobiowe i wieprzowe, ryby prosto z patelni.
KARCZMA POLSKA "ZAGRODA" Al. Niepodległości 625. Szef kuchni poleca: zupy, dania mięsne, dania rybne, dania mączne, desery, napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
HARNAŚ Moniuszki 9. Kuchnia góralska. Szef kuchni poleca: rydze z patelni, pieczeń z muflona w warzywach, pieczeń z jelenia w sosie myśliwskim.

Są to tylko wybrane miejsca warte zobaczenia, ale nie jedyne, trudno jest opisać każde miejsce i utrzymać aktualna bazę danych, chociażby z tego względu, że lokale często zmieniają nazwę i właściciela, powstają nowe, stare są zamykane. Co jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem Sopot zawsze ma coś nowego do zaoferowania.

steroids test kit