atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Począwszy od lat 70 XIX wieku, teren pomiędzy potokiem granicznym, oddzielającym Sopot od miasta Gdańska, a dzisiejszą ulicą Polną, był wykorzystywany przez kadrę pułku "czarnych huzarów" z Wrzeszcza do organizacji biegów myśliwskich. Od roku 1898 rozpoczęto tu rozgrywanie regularnych gonitw konnych płaskich i przeszkodowych. Wtedy też powstały, istniejące i funkcjonujące do dziś dwie trybuny dla publiczności, hala totalizatora i płyta toru w istniejącym do dzisiaj kształcie.

W okresie międzywojennym tor w Sopocie (Sopot leżał na terenie Wolnego Miasta Gdańska) stał się znanym, o zasięgu europejskim torem, gdzie rozgrywano klasyczne gonitwy płaskie, przeszkodowe oraz międzynarodowe zawody hipiczne. Działalność ta, wplatała się harmonijnie w funkcjonowanie miasta i stała się jedną z głównych atrakcji tego letniskowego kurortu. Tor sopocki w świecie hipicznym cieszył się dużą popularnością ze względu na doskonalą bieżnię i malownicze położenie. Od strony południowej, w bezpośrednim sąsiedztwie przebiega linia kolejowa, za którą w niewielkiej odległości widnieją zalesione wzgórza morenowe. Od strony północnej w odległości około 400 metrów rozciąga się pas plaży nadmorskiej. Z wysokości trybun widoczna jest Zatoka Gdańska. Jest to jedyny na świecie tor wyścigowy z widokiem na morze.

Działalność toru sopockiego przerwała II wojna światowa. Po jej zakończeniu w latach 1945/1946 tor był bazą dla koni sprowadzanych w ramach programu UNRRA. W 1947 roku reaktywowano wyścigi konne w Sopocie poprzez Państwowe Tory Wyścigów Konnych w Warszawie. Miały one nadal charakter sezonowy. Rozgrywano około 12 dni wyścigowych w sezonie. W tej formie tor sopocki funkcjonował do 1970 roku.

Od początku lat 70-tych władze hodowlane w Polsce postanowiły rozszerzyć działalność o organizowanie imprez jeździeckich na bazie koni półkrwi, hodowli stadnin mazurskich. Zaniechano wyścigów koni pełnej krwi angielskiej pozostawiając gonitwy steeplowe dla ogierów z zakładów treningowych Kwidzyna, Białego Boru, a od 1980 roku również Sopotu. Ostatnią gonitwę tego typu rozegrano w 1983 roku. Od tego czasu tor w Sopocie był przekształcany w ośrodek treningu koni. W listopadzie 1994 roku powstała jednoosobowa spółka skarbu państwa o nazwie HIPODROM SOPOT, w skład majątku, której weszły w całości tereny sopockiego toru wyścigowego. W ostatnich latach ponownie rozpoczęto organizację wyścigów konnych. Powróciły również na sopocki hipodrom Międzynarodowe Zawody w Skokach CSI-A. Hipodrom Sopot Spółka Z O.O. Ul. Polna 1

steroids test kit