atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

PAŃSTWOWA GALERIA SZTUKI (Marii Skłodowskiej - Curie 10/12)
W galerii prezentowane są wystawy sztuki współczesnej oraz znamienite kolekcje sztuk różnych epok. Organizowane są konferencje prasowe i spotkania z autorami/kuratorami towarzyszące wernisażom.

GALERIA TRIADA (Boh. Monte Cassino 50)
Galeria sztuki współczesnej, w której można podziwiać i zakupić malarstwo, grafikę, rzeźbę, ceramikę. "Triada" organizuje również wystawy okolicznościowe uznanych artystów krajowych i zagranicznych.

RYTON GALERIA (Grunwaldzka 4/6)
Galeria mieści się w pobliżu mola, prowadzi sprzedaż dzieł artystycznych.

RADWAN GALERIA (Kościuszki 7/2)
Zakres działalności obejmuje sprzedaż wyrobów artystycznych: obrazów, rzeźby, biżuterii, ceramiki, metalu i szkła, w tym sztuki użytkowej, a także promowanie prac autorskich poprzez organizowanie wystaw i wernisaży.

GALERIA I CENTRUM KULTURY (Czyżewskiego 12)
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu mieści się w zabytkowym dworku Sierakowskich (najstarszy budynek w Sopocie), zlokalizowanym w samym centrum miasta, 200 metrów od słynnego deptaka - ulicy Bohaterów Monte Cassino. W siedzibie TPS funkcjonuje całoroczna galeria wystawiennicza i odbywają się spotkania literackie oraz promocje książek, a także lekcje sztuki dla młodzieży sopockich szkól. Szczególnie warte uwagi są cotygodniowe koncerty pod nazwą: "Czwartkowe Wieczory Muzyczne" oraz cykl spektakli "Teatr przy Stole". Miłośnikom filmów polecić można projekcje filmowe odbywające się tu w ramach Sopockiego DKF-u KURORT, projekcje filmów kina niezależnego oraz festiwal kina niezależnego "Sopot Film Festiwal".

Państwowa Galeria Sztuki jest instutucją samorządową finansowaną z budżetu gminy Sopot. Po zakończeniu przebudowy centrum Sopotu, galeria zostanie przeniesiona do nowego Domu Zdrojowego. W czasie realizacji inwestycji PGS funkcjonuje w siedzibie tymczasowej przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 10/12 w Sopocie. W salach wystawienniczych o łącznej powierzchni 1.000 m PGS realizowała rocznie około dwudziestu pięciu wystaw sztuki współczesnej i tradycyjnej, prezentujących różnorodne zjawiska artystyczne. Galeria, dążąc do ukazania najważniejszych zjawisk sztuki polskiej i obcej oraz dotarcia do możliwie szerokiego kręgu odbiorców, współpracuje z galeriami i placówkami muzealnymi w kraju i za granicą.


W rankingu tygodnika "Polityka", w 2003 roku PGS, zajęła jedno z czołowych miejsc pośród galerii sztuki współczesnej w Polsce. W minionym sezonie galerię odwiedziło około 20.000 osób. Galeria kilkakrotnie gościła twórców światowej sławy, takich jak: Günter Grass, Czesław Miłosz, Ryszard Horowitz, Roland Topor, Sławomir Mrożek. Prezentowała interesujące i obszerne kolekcje prywatne m.in.: Wojciecha Fibaka na wystawach pt.: "Polski Paryż" i "Ecole de Paris", Toma Podla "Kolory tożsamości", "Kolekcja K. i A. Michalczuków"; jak i zbiory muzealne: Lwowskiej Galerii Sztuki: "Twórczość Jacka Malczewskiego w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki", "Arcydzieła malarstwa polskiego"; Uniwersytetu im. H. Heinego w Düsseldorfie "Taniec śmierci", Muzeum Sztuki w Odessie "Pejzaż i portret", czy też "Kolekcję II" białostockiej galerii "Arsenał". Wśród najważniejszych wydarzeń artystycznych, które odbyły się w salach PGS, wymienić należy: wystawy prac Franka O. Gehry, Josepha Beuysa, Romana Cieślewicza, Alfreda Kubina, Jerzego Nowosielskiego, Brunona Schulza, Teresy Pągowskiej, Piotra Potworowskiego, Marcina Maciejowskiego, Dominika Lejmana; pokonkursową wystawę grafiki i rysunku "Konkurs o Nagrodę imienia Daniela Chodowieckiego", wystawy fotograficzne: Laszlo Moholy Nagy, "Videoprzestrzenie, "World Press Photo", "Following the rain", "Medium jako medium", "Daleko i blisko".

Galeria Triada to największa i najstarsza prywatna galeria sztuki współczesnej w Trójmieście. Założyła ją w 1990 roku - przy reprezentacyjnej ulicy Sopotu, Bohaterów Monte Cassino - Wiesława Romanowska. Dziś to prawdziwa "instytucja". Przez te wszystkie lata Triada zdobyła sobie uznanie wśród artystów, rzesze stałych klientów i znaczące miejsce w krajobrazie kulturalnym Trójmiasta. W Triadzie odbyło się ponad 150 wernisaży: uznanych twórców z kraju i zza granicy, ale także tych młodych kończących ASP ( to dla ich promocji powstał w galerii cykl wystaw "najlepszy dyplom malarstwa lub rzeźby" ). Wydarzeniami częstokroć gromadzącymi tłumy ludzi stawały się koktaile towarzyszące festiwalom filmów w Gdyni czy piosenki w Sopocie.

steroids test kit