atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Sopot jest typowym miastem turystycznym, tym niemej w Sopocie jest zarejestrowanych ponad 7500 podmiotów gospodarczych, co stanowi swoisty rekord w skali krajowej w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Nie bez znaczenia ma tu centralne położenie Sopotu w Trójmieście, po prostu Sopot jest idealnym miejscem na siedzibę dla firm prowadzących działalność na terenie Trójmiasta.

Sopot mimo obecności braku dużych zakładów przemysłowych jest ważnym ośrodkiem gospodarczym na mapie metropolii gdańskiej i Pomorza. Swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim silnie rozwiniętemu sektorowi usług rynkowych, a zwłaszcza usług związanych z obsługą ruchu turystycznego. Pod względem aktywności przedsiębiorstw mierzonej liczbą podmiotów zarejestrowanych w systemie REGON na 1000 mieszkańców miasto znacznie wyprzedza sąsiadujące z nim dwa duże ośrodki przemysłowe Gdańsk i Gdynię. Sprzyjająca koniunktura w gospodarce a zwłaszcza stale rozwijany sektor usług turystycznych sprawiają, że Sopot od wielu lat notuje wzrost liczby podmiotów lokujących właśnie tu swoje siedziby.

Struktura firm w Sopocie

Rolnictwo, łowiectwo i leśnictwo 25
Przemysł 688
Budownictwo 560
Handel i naprawy 1647
Hotele i restauracje 276
Obsługa nieruchomości i firm 2347
Transport, gospodarka magazynowa i łączność 461
Pośródnictwo finansowe 337

Ważniejsze firmy w Sopocie

Towarzystwo Ubezpieczeniowe z grupy Hestia To pierwsze i największe towarzystwo, które powstało w warunkach gospodarki wolnorynkowej, tj. po roku 1989. Ergo Hestia oferuje pełen wachlarz ubezpieczeń dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.
TUW SKOK Siedziba firmy
SMT Shipmanagement & Transport Gdynia Ltd. SMT Shipmanagement & Transport Gdynia Ltd jest spółką, która swoją działalność gospodarczą rozpoczęła w 1997 roku i można śmiało powiedzieć, że tym okresie stała się znaczącą firmą na wybrzeżu pośredniczącą w zatrudnieniu oficerów i marynarzy.
Oceanic Siedziba firmy produkującej kosmetyki
NDI SA Siedziba firmy developerskiej - generalny wykonawca inwestycji realizowanej przez spółkę Centrum Haffnera
Navimor International Ltd. Navimor International Ltd. to obsługa handlowa eksportu jednostek pływających i konstrukcji okrętowych oraz dostawy kooperacyjne dla zagranicznych stoczni elementów konstrukcyjnych
Blue Media Sp. z o.o. Od początku działalności, który sięga roku 1999, spółka koncentruje się na produktach mobilnych , ostatnio w szczególności z obszaru usług przedpłaconych.

Blue Media współpracuje z kilkunastoma bankami, towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz z operatorami GSM.
Min Hong Development Branża turystyczna

steroids test kit