atrakcje firmy historia jedzenie sport baza noclegowa miasto imprezy cykliczne uzdrowisko

steroids test kits

Historia tej inwestycji sięga początków lat 90tych, kiedy pojawiły się pierwsze pomysły zagospodarowania dolnej części Sopotu, po latach zaniedbań systemu komunistycznego. Obiekt oddano częściowo do użytku w lipcu w 2009, a ostateczne zakończono prace w 2010. Wzorowano się na istniejącym przed drugą wojną światową domu zdrojowym, w umyśle pomysłodawców panowało przekonanie, że skoro dom zdrojowy był symbolem dawnej świetności Sopotu to należy go odbudować.

Duża bryła domu zdrojowego i nowego hotelu po prostu nie pasują w krajobraz miejscowości uzdrowiskowej, na pewno nie szpeci krajobrazu jak bezmyślnie budowane 10 piętrowe wieżowce w poprzedniej epoce. Jedynym rozsądnym projektem było zbudowanie w tym miejscu parku rekreacyjnego z lekką zabudową, podtrzymania atmosfery, jaka tu istniała przez wiele lat. Czego tu najbardziej brakuje, chociażby kompleksu basenów, coś, co mają inne miejscowości turystyczne i mogą zaoferować, gdy pogoda nie sprzyja plaży?

Co ściągnie turystów, jeżeli miasto chce na nich zarabiać na pewno nie kolejne kawiarnie czy Multikino a coś, czego nie ma gdzie indziej? Przykładem jest tu chociażby Krynica Morska, gdzie jest planowany duży kompleks z otwartymi basenami, gdzie lepiej rozumieją, czym przyciągnąć turystów.

Budowę rozpoczęto w końcu w 2006 roku i po trzech latach budowy otwarto w sobotę 18 lipca 2009 roku w Sopocie Centrum Haffnera, składające się m.in. z luksusowego hotelu, największego w Trójmieście centrum konferencyjnego, zespołu handlowo-usługowego oraz Multikina. Inwestycja kosztowała 100 mln euro. Obiekt o łącznej powierzchni 51 tys. metrów kwadratowych położony jest obok wejścia na sopockie molo.

W skład Centrum Haffnera wchodzą m.in. pięciogwiazdkowy hotel Sheraton, największe centrum konferencyjne w Trójmieście z wielofunkcyjną salą na 624 osoby, Multikino z sześcioma salami na ponad 1050 miejsc. W ramach budowy Centrum Haffnera powstał też tunel dla samochodów pod ul. Bohaterów Monte Cassino prowadzącą na molo oraz ponad 400 miejsc parkingowych.

Centrum Haffnera zbudowała spółka o tej samej nazwie, utworzona przez PKO BP (49, 5 proc. udziałów, bank ten udzielił kredytu na inwestycję), miasto Sopot (32 proc. udziałów, samorząd wniósł w aporcie grunty o wartości 28 mln zł) oraz spółkę NDI SA (18 proc. udziałów, deweloper Centrum Haffnera).

Oczywiście przy budowie tak dużego obiektu nie brakowo nieporozumień, każda z zainteresowanych stron miała coś do powiedzenie czy to w dobrej wierze czy po prostu, aby zdyskredytować stronę przeciwną. Wejście miasta Sopot w spółkę Centrum Haffnera krytykowała część miejskich radnych zarzucając m.in. władzom kurortu, że za tanio wyceniono ziemię stanowiącą aport. Oczywiście nie odbyło się też bez udziału prokuratury badającej skargi, co do inwestycji. Uprzednio było to dosyć gwarne miejsce gdzie stały liczne prowizoryczne pawilony i ogródki, gdzie zawsze można było zjeść coś na szybko.

steroids test kit